Granulat

Opis produktu

Granulat

Granulat styropianowy — wypełnienie do puf

Wydaje Ci się, że Twój Miuk nie jest już tak wygodny, jak kiedyś? Nie martw się, na pewno jeszcze nie nadchodzi moment rozstania z Twoją ulubioną pufą. Prawdopodobnie potrzebujesz uzupełnić ilość granulatu. W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości granulat styropianowy EPS do puf, który pozwoli na nowo dopełnić Twojego Miuka. Po dopełnieniu styropianowych kuleczek będzie tak samo wygodny, jak nowy!

Styropianowe kulki —"serce pufa"

Każdy Miuk wypełniony jest kulkami styropianowymi, które idealnie układają się do kształtów ciała. Granulat styropianowy EPS zapewnia komfort i relaks mięśni podczas siedzenia. Kulki styropianowe są miękkie i sprężyste. Worek sako z takim wypełnieniem daje się łatwo formować. Każdy ruch ciała siedzącego na niej użytkownika sprawia, że kulki układają się do jego kształtu. To dlatego na Miukach tak dobrze się odpoczywa. Odpowiednia ilość granulatu zapewnia optymalną wygodę podczas użytkowania mebla. Sprawia, że osoba, która siedzi oparta na pufie, czuje się otulona i zrelaksowana. Styropianowego wypełnienia pufa powinno być tyle, by bez trudu móc się wygodnie usadowić. Zbyt dużo granulatu sprawi, że puf będzie zbyt twardy i nie będzie się poddawał siedzącemu. Kiedy z kolei brakuje wypełnienia, workowaty mebel traci swój kształt. Po jakimś czasie użytkowania styropian ugniata się pod ciężarem siedzącego i traci część swojej sprężystości. Wtedy zalecamy, żeby uzupełnić granulat w pufie.

Najlepsze wypełnienie do puf: bezpieczny granulat styropianowy

Styropian to bardzo wdzięczny i plastyczny materiał. Zwłaszcza kiedy znajdzie się w worku. Stosowany przez nas w pufach Miuki granulat styropianowy EPS jest bardzo lekki i sprężysty.  Większość jego objętości stanowi powietrze. Jednocześnie jest wystarczająco twardy, by stanowić solidne wsparcie dla kręgosłupa, nóg i ramion. Nasze pufy wypełnione granulatem styropianowym mają atest PZH. Są nieszkodliwe dla zdrowia, nie wpływają negatywnie na samopoczucie alergików. Lekkie wypełnienie sprawia, że nasze pufy są wygodne i bezpieczne dla dzieci. Dzieciaki mogą spokojnie przenosić mniejsze pufy z miejsca na miejsce, żeby móc się bawić i odpoczywać tam, gdzie im się podoba. Granulat styropianowy w środku sprawia, że pufę można dowolnie formować.

Granulat styropianowy: wypełnienie, które chroni od zimna

Styropianowe kulki, którymi wypełniamy pufy, są odporne na wilgoć i pleśń. Mają również bardzo dobre właściwości izolacyjne. To sprawia, że z Miuków możesz śmiało korzystać na świeżym powietrzu. Meble wypełnione granulatem styropianowym EPS sprawdzą się nie tylko w domu, ale i w ogrodzie. Nasze Miuki bez obaw możesz wystawiać na  balkon, taras, trawnik. Posłużą przy długich wieczornych posiedzeniach w gronie przyjaciół, rodzinnych spotkaniach i piknikach. Możesz mieć pewność, że siedzący na nich będą dobrze odizolowani od chłodnego podłoża. I oczywiście będzie im wygodnie! Nie obawiaj się, że styropianowe kulki do puf pod wpływem wilgoci stracą swoje właściwości.

Ile litrów granulatu styropianowego potrzeba do dopełnienia pufy?

Twoja pufa sako nie jest już taka wygodna jak na początku? To naturalne, że z biegiem czasu materiał wypełnienia, czyli granulat styropianowy ulega zbiciu. Nie zdarza się to często, ale od czasu do czasu trzeba go uzupełniać.  Zastanawiasz się, ile granulatu powinieneś dosypać do swojego Miuka? Zwykle wystarczy 100 litrów, by worek sako, fotel lub poducha odzyskały pełnię swoich pierwotnych właściwości. Może się tak zdarzyć, że będziesz potrzebować nieco mniej lub więcej. To zależy od stopnia użytkowania pufy oraz jej wielkości. Jeśli masz wątpliwości, jaka porcja granulatu styropianowego wystarczy, zadzwoń do nas. Postaramy się pomóc oszacować potrzebną ilość styropianowych kuleczek.

Uzupełnianie granulatu styropianowego do puf sako

W naszym sklepie znajdziesz wygodne pojemniki z granulatem styropianowym pojemności 100 litrów (0,1 m3). Całe 100 litrów nowych kulek do puf! W zestawie z pojemnikiem ze styropianowymi kulkami znajdziesz specjalny aplikator, który ułatwia wypełnienie pufy. I oczywiście instrukcję, jak bezpiecznie dla Ciebie i dla pufa uzupełnić kulkowe wypełnienie. Jeżeli nie chcesz robić tego samodzielnie, możesz przekazać nam puf, a my zrobimy to dla Ciebie. Zajmiemy się Twoim Miukiem z przyjemnością, żeby służył Ci długie lata.