Wyjątkowe pufy dla każdego

Modele idealnie dopasowane dla dorosłych oraz młodzieży

MIUKI

Jajo

Uniwersalny worek sako do małych przestrzeni

MIUKI

Lula

Prostokątna pufa jednoosobowa o szerokim zastosowaniu.

MIUKI

Lula Line

Bliźniaczka Luli. Różni się brakiem odszycia, metalowego kółka, ma uwydatniony suwak.

MIUKI

Office

Największy puf w naszej kolekcji. Doskonały do biura lub do grania na konsoli.

MIUKI

Cubo

Kwadratowy puf od Miuki to designerski miękki fotel do siedzenia. Zajmuje mniej miejsca od tradycyjnego fotela, a jest równie wygodny.

MIUKI

Paar

Ogromna poducha do siedzenia - także dla dwojga.

MIUKI

outSITe

Przystosowanym do użytku  w przestrzeniach publicznych, głównie z uwagi na swoją wytrzymałość.

MIUKI

Lazy 130

Mebel domowy i mebel  tarasowy. Wymarzony do strefy relaksu.

MIUKI

Lazy 110

Nieco krótsza wersja pufa Lazy 130. Bardziej fotel niż leżanka.

MIUKI

Lazy 80

Niski puf bez podparcia, uzupełniajacy kolekcję Lazy.

MIUKI

Kwadrat 135

Puf Kwadrat 135 duża wygodna poducha na taras.

MIUKI

Kwadrat 90

Puf Kwadrat 90 – spora wygodna pufa ogrodowa kwadratowa.

MIUKI

Cubik

Puf kostka Cubik - kwadratowe siedzisko dla małych i dużych

Worki sako dla dzieci

Fotele i poduszki dla najmłodszych

MIUKI
Koko

Koko – worek sako dla dzieci. Uniwersalny fotel do pokoju dziecięcego.

MIUKI
Lulu

Puf Lulu – duża poducha siedzisko dla dzieci.

COL_I_LULU@3x
MIUKI
Ojo

Duża, okrągła poducha do siedzenia na podłodze. Wypełnienie izoluje od zimna. Idealna na piknik, kamping czy taras.

MIUKI
Ojko

Najmniejszy okrągły puf do siadania na podłodze.

Opis kategorii

Pufy

Co to jest pufa?

Pufa worek do siedzenia to wygodny mebel z tkaniny wypełniony specjalnym granulatem. Im więcej granulatu w pufie, tym mniej się w niej zapadasz. Zależnie od tkaniny, z której jest uszyta i wielkości, taka wypchana styropianem poducha do siedzenia może pełnić różne funkcje: fotela, siedziska na taras, leżanki, podnóżka.

Pierwotnie puf był niskim stołkiem do siedzenia. Tapicerowany, ze schowkiem, lub bez, znany był już w imperium Osmańskim. Stamtąd przywędrował do Europy. W XIX był niemal obowiązkowym elementem wystroju pracowni fotograficznych i malarskich oraz buduarów. I tak byśmy go zapamiętali, gdyby nie lata 60 i 70: czas przewrotów społecznych, politycznych, kulturowych i rozwoju technologii.

Skąd się wzięły pufy worki do siedzenia?

Pomysł na pufę worek powstał w głowie angielskiego projektanta Rogera Deana. W 1966 roku stworzył bezpretensjonalny, funkcjonalny i optymistyczny mebel siedzisko. Podobno inspiracją do zaprojektowania pufy był dla niego jeżowiec - zamieszkujący morza i oceany kolczasty zwierzak. Puf siedzisko młodego studenta Royal College of Art zrobił duże wrażenie w świecie designu. Idealnie wpisywał się w aktualne zmiany kulturowe świata Zachodu lat 60-siątych. I jak to zwykle bywa w sztuce, "jeżowiec" doczekał się swojego następcy, który go przerósł.

W 1968 r. trzech włoskich twórców zapukało do drzwi firmy Zanotta. Piero Gatti, Franco Teodoro i Cesare Paolini zaprezentowali charyzmatycznym właścicielom wytwórni sof i foteli... worek z PCV wypełniony kulkami styropianowymi. Siedzisko, nazwane Sacco, było strzałem w dziesiątkę. Zaczynał się okres buntu lat 70-tych. Hippisi wyznaczali nowe trendy kulturowe. Prosty, wręcz banalny mebel-poducha, na którym można usiąść z każdej strony, dosłownie wywracał świat wnętrzarski do góry nogami. Był zaprzeczeniem grzecznych, mieszczańskich, solidnych mebli poprzedniego pokolenia. Worek sako - ikona lekkiego, nowoczesnego i nieformalnego włoskiego designu - wszedł na salony, do sypialni, pokoi dziecięcych. Do dziś ich nie opuszcza. A klasyczny worek sacco jest nadal jednym z najważniejszych przejawów włoskiej kreatywności.

Worek do siedzenia Miuki - pufa dla tych, którym zależy na jakości produktów.

Worków do siedzenia, inspirowanych włoskim Sacco, jest dziś wiele. Prawdziwy Miuk tylko jeden. Zaprojektowany w 2009 r. przez Agę Kwiecińską Miuk Jajo niezmiennie jest naszym topowym produktem. Nie bez powodu dostaliśmy za niego nagrodę Łódź Design Festival w 2011 roku.

Tajemnicą wyjątkowo komfortowego pufa w kształcie jaja są proporcje. Długo pracowaliśmy nad właściwym stosunkiem szerokości do wysokości jajo podobnej poduchy. Dopasowany do wielkości ciała puf zapewnia wygodne oparcie i siedzenie przez długie godziny.

Dziś rodzina Miuków to kilkanaście puf, worków sako, poduszek do siedzenia, pośród których z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Potrzebujesz towarzystwa do pracy lub wypoczynku? Nasze worki do siedzenia XXL zapewnią Ci podobny komfort i tyle miejsca, ile potrzebujesz.

Możesz mieć Miuki w niemal dowolnym kolorze. Stale poszerzamy dostępne tkaniny obszyć. Wybieramy je, biorąc pod uwagę nie tylko ich estetykę, ale i wytrzymałość materiałów. Zwłaszcza tych, przeznaczonych do przestrzeni outdoorowych. Każdy worek uszyty jest przez nas. Starannie wykończony, wypełniony certyfikowanym granulatem, będzie służył Ci przez wiele lat.

Gdzie taki mebel jak pufa sprawdzi się najlepiej?

Pufy do siedzenia Miuki najczęściej trafiają do salonów i pokojów dziecięcych. Worki do siedzenia sprawdzają się też w pomieszczeniach biurowych, przestrzeniach publicznych, lokalach gastronomicznych.

Ich nowoczesny design i żywe kolory nadają nieszablonowy charakter pomieszczeniom. Pufa z oparciem sprawdzi się podczas pracy przy komputerze lub gry na konsoli. Duża poducha może pełnić funkcję leżanki lub, złożona na pół, prostej kanapy. Worek sako jest idealny na czas relaksu w domu lub ogrodzie. Płaskie poduchy nadają się zarówno do wygodnego siedzenia na podłodze we wnętrzach, jak i na trawie w ogrodzie lub podczas pikniku.

Jeśli nie wiesz, jaką pufę wybrać, zadzwoń do nas, napisz lub odwiedź naszą pracownię. Na pewno znajdziemy odpowiedni fotel lub poduchę Miuki dla Ciebie.