JESTEŚMY JUŻ OTWARCI!. ZAPRASZAMY DO PRACOWNI/SHOWROOMU OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W STAŁYCH GODZINACH.

O nas

Miłe dobrego początki

Ona (Agnieszka) – architekt, nauczyciel, kobieta z pomysłem i matka-dyrektorka całego zamieszania, to właśnie Agnieszka jest twarzą firmy i figuruje na zdjęciach w towarzystwie produktów; Ona (Miłka) – modelka i aparatka w jednej osobie i On (Mikołaj) – architekt i fotograf. To historia trójki ludzi połączonych zamiłowaniem do rzeczy eleganckich, wygodnych oraz funkcjonalnych. Opowieść o tym, jak powstały Miuki i jak kształtowała się społeczność skupiająca ludzi szczęśliwych. Bo Miuki to już nie tylko pufy i poduszki Sako, to produkty, które zyskały własne życie.

Wszystko zaczęło się od łóżeczka dla Miłki. To był pierwszy, całkowicie domowo wykonany mebel, który stał się przyczynkiem do kolejnych Miłych produktów. Krok po kroku hobbistyczne szycie przerodziło się w pomysł na biznes. W 2008 roku założyliśmy niewielką manufakturę w Warszawie i zainwestowaliśmy w pracownię z prawdziwego zdarzenia, w której obecnie powstaje cała kolekcja kolorowych puf Sako, poduszek i worków. Z czasem rodzinna wytwórnia powiększyła się o kolejne osoby wspierające nas  pomysłowością i umiejętnościami. Kilka słów o każdym z nas możesz przeczytać również tutaj.

Nie lubimy się chwalić i uważamy, że to Ty, jako odbiorca i użytkownik najlepiej określisz wartość naszych puf Sako i poduszek. Jednak wypada nam, chociaż wspomnieć o kilku wystawach, na których prezentowane zostały pufy Miuki oraz o sukcesach, jakie wspólnie odnieśliśmy. Krótko, żeby nie zanudzać:

  • 2008 – nagroda w konkursie Raiffeisen Banku i Gazety Wyborczej w konkursie „Pomysł na firmę”
  • 2011 – nagroda Must Have na Łódź Design Festiwal 2011 dla produktu Miuki Jajo
  • 2012 – Pufy Miuki na wystawie Must Have from Poland podczas Milan Design Week 2012
  • 2013 – Nasze Miuki zostały pokazane w kategorii Must Havef from Poland podczas targów Inno Design Tech 2013 w Hongkongu
  • 2013 – Miuki na wystawie podczas Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów Wroclove Design
  • 2014  – Miuki na wystawie LET’S PLAY! Kids design from Poland
  • 2014 – Pufy sako Miuki wzięły udział w Exhibition Hall in Cultural Center of Old Gas Factory, IZMIR
  • 2014 – Miuki na wystawie Warmia Mazury Design Festiwal
  • 2016 – Nasza firma udzieliła „Lekcji designu” w Galerii Głównej Institute of design Kielce


Jak to robimy?

Jak robimy pufy Miuki?

Miuki nie powstają masowo w fabryce, w której każdego dnia wykonuje się setki, jeśli nie tysiące identycznych produktów. Nie. W naszej manufakturze mamy czas na dopracowanie i dopieszczenie każdego szczegółu.  Przykładamy dużą uwagę do tego, co robimy, angażujemy się w projekty i mamy poczucie odpowiedzialności wobec klienta za to, co mu proponujemy.

Osobiście szukamy ciekawych, dobrej jakości tkanin o niepowtarzalnych wzorach i fakturze. Nie kupujemy tkanin stockowych, ani hurtowych ilości z przypadkowych dostaw. Każda tkanina, która u nas jest dostępna, ma kartę charakterystyki i ma konkretnego producenta. Tkaniny Basic wybarwiamy i kupujemy u dużego polskiego producenta. Posiadamy atest PZH na nasz basicowy produkt.

Prolog – przychodzi klient do manufaktury i...

Bardzo cenimy sobie osobisty kontakt z klientem i ucieszymy się gdy odwiedzisz nas osobiście. Wtedy pierwszą osobą, którą spotkasz zapewne będzie Dominika, która siedzi za biurkiem i zajmuje się zamówieniami oraz Agnieszka, która krząta się gdzieś po biurze. Na początku porozmawiamy, aby Cię dobrze poznać i móc zaproponować Miuka stworzonego dla Ciebie (albo dla kogoś, kogo chcesz nim obdarować). Odwiedzając nas osobiście masz szansę usiąść na każdym z możliwych modeli, podotykać materiałów, wybrać fakturę, kolor i formę. Nie martw się o uczucie przytłoczenia możliwościami – jesteśmy tu po to, by pomóc i doradzić w wyborze.

Z kolei jeśli składasz zamówienie on-line możesz obejrzeć zdjęcia produktów i również liczyć na  fachową pomoc. Jeśli zechcesz, przyślemy Ci do domu próbnik z rodzajami materiałów, abyście wspólnie z rodziną, znajomymi, współpracownikami podotykali materiałów i wybrali takie, które będą Wam najlepiej odpowiadały. Chętnie również służymy poradą telefoniczną lub e-mailową.

Interludium – jak powstają Miuki?

Gdy dogramy już wszystkie szczegóły składamy zamówienie w naszej szwalni puf pod Warszawą. Tam trafiają wszystkie zamówione tkaniny, a po kilku dniach pokrowce wraz z membranami trafiają do nas. Membranę wewnętrzną wypełniamy granulatem, uprasowany pokrowiec zakładamy na wypełnioną pufę i nanosimy wykończenia. Jeszcze tylko każdy model przechodzi przez ręce naszej testerki, która sprawdza, czy wszystko jest uszyte jak należy, i gotowe!

Epilog – Miuki ruszają w świat

Tak przygotowane Miuki pufy Sako, worki i poduszki są pakowane i wysyłane kurierem do odbiorcy lub, jeśli zechcesz odebrać go osobiście, Miuk będzie grzecznie czekał na odbiór na honorowym miejscu w naszej pracowni, znajdującej się w Warszawie na terenie Soho Factory.

Postscriptum – na wysyłce się nie kończy

Pufy Miuki, jak każdy produkt, z czasem ulegają zużyciu i zabrudzeniu. Nie zostawiamy naszych klientów samych z tym problemem. Oferujemy usługę uzupełnienia granulatu, prania pokrowców i naprawy uszkodzeń.

Teraz gdy już wiesz, jak powstają Miuki pufy Sako, worki i poduszki z naszej manufaktury, nie pozostaje nic innego, jak obejrzeć całą ofertę, jaką dla Ciebie przygotowaliśmy!

Poznaj miły zespół