Projektowanie wnętrz - 1/2/2024

Meble do szkół to nie tylko ławki, szafki i krzesła. Pufolog radzi: wpuście do szkół "przytulaśne" pufy i worki sako z atestem!

miukiblog-12.jpg

Jesteśmy jak najbardziej za tworzeniem idealnych warunków do nauki i koncentracji na zadaniach w szkole. Wiemy, że nasze dzieci są przebodźcowane i szybkością współczesnego życia i nieustającym kontaktem z elektroniką. Niejednokrotnie skupienie się na lekcjach jest dla nich zadaniem ponad siły. Podobnie trudnym zadaniem jest niestety zrelaksowanie się i przygotowanie się na kolejne wyzwania. To dlatego uważamy, że meble do szkół to nie może być tylko nuda i sztywność. Pufy wprowadzą trochę dobrze rozumianego luzu i koloru, którego normalne meble szkolne są całkowicie pozbawione. Pozwolą na krótki odpoczynek w wygodnej i zdrowej pozycji. Zachęcą do kreatywności i swobodnej wymiany myśli! Postulujemy obecność pufy w szkole!

Pufy — nowoczesne meble szkolne

Pufy znakomicie sprawdzą się jako meble do szkół. Nie musimy myśleć o nich jako o alternatywie do tradycyjnych krzesełi ławek w salach szkolnych. Z całą pewnością jednak w niektórych miejscach sprawdzą się dużo lepiej. Zapewnią naprawdę wygodne miejsca do siedzenia oraz różnorodne korzyści dla uczniów i nauczycieli. Zobaczcie, jak mogłaby wyglądać szkoła bez krzeseł!

Oto kilka powodów, dla których pufy worki sako z atestem mogą być wartościowym dodatkiem do przestrzeni szkolnej:

Komfort siedzenia: Pufy są miękkie i można je wygodnie formować. Dzięki temu każdy niezależnie od wzrostu i wagi może na nich wypocząć. Pufy worki sako mogą być szczególnie przydatne w przestrzeniach relaksacyjnych. Na przykład w świetlicach, czytelniach czy kącikach do samodzielnej nauki. Wszędzie tam, gdzie uczniowie mogą zrelaksować się podczas przerw czy czytania.

Urozmaicenie przestrzeni: Pufy można łatwo ustawiać w różne konfiguracje sprzyjające różnym formom nauki i współpracy. Będą niezastąpione w przedszkolu podczas zabawy i zajęć wymagających chwili skupienia. Na pewno spodobają się najmłodszym dzieciom!

Duży wybór wzorów i kolorów: Pufy wniosą do szkolnej przestrzeni wesołe kolory i barwne wzory. To ważne szczególnie dla tych najmłodszych użytkowników. Na pewno jednak również ci starsi docenią przyjemniejsze dla oka otoczenie.

Innowacyjne formy nauczania: dzięki pufom można wprowadzić interaktywne formy nauczania. Sprawdzą się doskonale podczas dyskusji czy pracy w grupie.

Kreatywność i aktywność fizyczna: Pufy mogą być używane do różnych kreatywnych zajęć. Gry dydaktyczne czy nawet krótkie sesje aktywności fizycznej na pufach będą zdecydowanie przyjemniejsze. Wygodne siedzenie na pufach może zachęcać do bardziej swobodnej i kreatywnej.

Łatwość utrzymania porządku: W przeciwieństwie do tradycyjnych krzeseł, pufy są zazwyczaj lekkie i łatwe do przenoszenia. Ułatwia to utrzymanie porządku w sali lekcyjnej, zwłaszcza jeśli zajęcia wymagają zmiany konfiguracji przestrzeni. Nasze pufy mają pokrowce, które pierze się w pralce, więc łatwo je utrzymać w czystości. Pufom, które zostały mocno wygniecione przez użytkowników, można również wymienić lub uzupełnić granulat.

Przerwy relaksacyjne: Pufy mogą być wykorzystywane do organizowania krótkich przerw relaksacyjnych. Zapewniają one przyjemne miejsce do odpoczynku, co może poprawić ogólną atmosferę w szkole.

Wiele zastosowań: Pufy świetnie odnajdą się wświetlicy, w salach przedszkolnych, bibliotece, salach informatycznych. Milej będzie na nich siedzieć w gabinecie pedagoga szkolnego. Dla tych dzieci, które mają specjalne potrzeby, pufy zapewniają przytulną, komfortową przestrzeń i dają poczucie bezpieczeństwa. Nie zachęcamy jednak do umieszczania puf w korytarzach szkolnych. Nieokiełznane szaleństwo na pufach i nieunikniony pomysł wyścigów na workach na śliskich korytarzach mogą okazać się niebezpieczne w skutkach. Warto wziąć to pod uwagę, aranżując przestrzeń za pomocą materiałowych worków sako.

Warto pamiętać, że zastosowanie pufów wszkole wymaga przemyślanej organizacji przestrzeni. A także dostosowania jej do konkretnych potrzeb i wymagań edukacyjnych. Ponadto istotne jest, aby dbać o ich czystość i regularną konserwację.

Worki sako z atestem. Nowoczesne meble do szkół i przeszkoli.

Pufy Miuki mają atest bezpieczeństwa. Pilnujemy wysokich standardów wykonania. Nasze pufy nie alergizują. Nie stanowią żadnego zagrożenia nawet dla najmłodszych użytkowników i można szybko i łatwo je wyczyścić. Nie są łatwopalne. Granulat EPS, którym są wypełnione, jest lekki i sprężysty, odporny na wilgoć i pleśń. Dlaczego nasze pufy są bezpieczne i posiadają atest PZH.

Wiemy, że bezpieczeństwo w kontekście rozwoju naszych dzieci jest dla nas najważniejsze. To dlatego Miuki uszyte są tak, żeby stanowić bezpieczne i wygodne podparcie dla całego ciała w zrelaksowanej pozycji. A tym samym dbać o zdrowie kręgosłupa. Codzienne użytkowanie Miuka jest zatem bezpieczne dla postawy, niezależnie od wzrostu iwagi. A poza tym oferuje wyjątkową wygodę i uczucie bezpiecznego"otulenia". Nasze pufy zostały wypróbowane również przez dzieci o szczególnych potrzebach psychoruchowych. Sprawdziły się doskonale jako poduszki w centrach rehabilitacyjnych. Stąd wiemy, że są odpowiednie i bezpieczne niemal dla każdego i w każdym wieku.

W nowoczesnej szkole na pewno znajdzie się przestrzeń na relaks i trochę luzu. Być może pufy nie zastąpią całkowicie tradycyjnych mebli szkolnych. Na pewno jednak mają potencjał na poprawienie szkolnej atmosfery i podniesienie kreatywności uczniów.

Miuk dla Twojej szkoły

Nasze pufy sprawdziły się już w wielu miejscach. Ucieszyły licznych użytkowników, którzy codziennie spędzają na nich czas. Zachęcamy do wzbogacenia przestrzeni szkolnej pufami. Zakup pufów do szkoły to inwestycja, która może przynieść wiele korzyści. Warto podkreślić, że pufy urozmaicają przestrzeń szkolną i sprzyjają tworzeniu bardziej przyjaznego i otwartego środowiska edukacyjnego. To z całą pewnością pozytywnie wpłynie na samopoczucie uczniów i ich chęć aktywnego uczestnictwa w zajęciach. Zakup pufów do szkoły może przyczynić się do stworzenia nowoczesnej, dynamicznej i sprzyjającej rozwojowi przestrzeni edukacyjnej.

Jakie pufy polecamy do szkoły? Dla starszych uczniów świetnie sprawdzi się nasza Gruszka, Cubo, a także duży Office. Najmłodsi na pewno doskonale spędzą czas na małej Gruszce, Kwadracie90, czy Cubiku.

Jeśli planujesz wyposażyć swoją szkołę w pufy, z których będzie można korzystać na zewnątrz, polecamy Outsite. To supertrwałe megapoduszki, które świetnie się sprawdzą na szkolnym podwórku i na trawie. Z powodzeniem zmieszczą się na nim dwie osoby. Są odporne na wilgoć, promienie słoneczne i ścieranie.

Rozważasz wyposażenie Twojej szkoły lub przedszkola w pufy? Skontaktuj się z nami mailowo [email protected] lub zadzwoń 784 588 710. Możesz też odwiedzić nas w naszej pracowni. Chętnie zaprezentujemy Ci wszystkie nasze pufy, opowiemy o nich i doradzimy w wyborze.