Lifestyle - 10/19/2023

Fotel do nauki? To nie tylko fotel biurowy. Daj dziecku Miuka.

1 blog fotel.jpg

Nadal zastanawiasz się, jak zorganizować młodemu człowiekowi przestrzeń do nauki. Wiadomo - biurka i wygodne krzesła to podstawa. Ale ... nie każde dziecko, a zwłaszcza nastolatka uda się zagonić do pracy "na sztywno". Wkuwając wzory z matematyki, czy ćwicząc pamięć na dopływach Wisły, przyjmują karkołomne pozycje. Nogi na biurku. Leżenie głową w dół. Noga nonszalancko przerzucona przez oparcie kanapy. Nie walcz z tym. Wybierz mebel, w którym młody człowiek będzie chciał się uczyć i nie zniszczy sobie kręgosłupa. Wybierz siedzisko z rodziny Miuki.

Fotel puf, bo wygoda podczas nauki jest ważna

Jakie jest idealne siedzisko do nauki według nas? Takie, które nie tylko jest zdrowe i wygodne, ale także uniwersalne. Powinno być:

  • ergonomiczne
  • łatwe w czyszczeniu
  • trwałe
  • ładne
  • zachęcające do długich godzin nauki

Miuki spełniają wszystkie te wymogi i dodatkowo są idealne dla wiercipiętów.

3.jpg

Miuk — puf idealny dla dzieci

Za to, że nasze fotele Miuki dadzą się lubić — ręczymy! Puf zwykle kojarzy się z meblem typowo wypoczynkowym. Taki mebel jest bardzo wygodny i dekoracyjny, ale nie zapewnia wystarczającego podparcia dla ciała. Szczególnie dla dziecka. Nasze pufy zapewniają podparcie dla całej sylwetki. Zwłaszcza te o charakterze worków sako, ze względu na swoje rozmiary i kształt.  Dziecko nie musi siedzieć na pufie sztywno. Wystarczy, że usiądzie głęboko i wygodnie, a mięśnie uzyskają odpowiednie wsparcie. A poza tym będzie przytulnie! Może się kręcić, zmieniać pozycję i wracać do tej, w której było mu najwygodniej. I przez cały czas nie traci oparcia.

Specjaliści od rehabilitacji i fizjoterapii podkreślają, jak istotne jest to, żeby dziecko pozostawało w ruchu. To jest jego naturalny najzdrowszy stan. Zwykły fotel czy krzesło biurowe unieruchamia dziecko w jednej pozycji. Żeby była ona znośna, musi robić dłuższe przerwy, a wtedy się dekoncentruje. I nie ma w tym nic dziwnego. Na Miuku mały naukowiec swobodnie będzie wiercił się do woli. Może formować puf zgodnie ze swoim pomysłem i cały czas skupiać się na nauce lub zabawie. A jego sylwetka nie jest narażona na zwyrodnienia.

Do tego możesz razem z dzieckiem wybrać odpowiednią tkaninę do pokrycia pufa. Taką o miłej fakturze i w najmodniejszym kolorze. Wtedy na pewno Miuk stanie się ulubionym meblem w pokoju dziecięcym.

4.jpg

Jak wybierać puf dla ucznia

W przypadku siedziska do pracy i nauki ważnym elementem jest rodzaj tkaniny, jaką jest pokryty. Sztuczna skóra, czy inne sztuczne materiały mogą odparzać. Wzmagają pocenie się i nie sprawdzają się na dłuższą metę. Tkanina na puf powinna być oddychająca, mocna, łatwa w czyszczeniu i nie powodować alergii i dyskomfortu

5.jpg

Fotel do nauki dla maluchów

Jak wybrać fotel puf dla dziecka? Dzieci mają delikatną i wrażliwą skórę. Dlatego to ważne, żeby siedzisko, na którym spędzają dużo czasu, było bezpieczne i wygodne. Worki sako Miuki zrobione są z materiałów, które mają certyfikat Oeko-Tex. To znaczy, że używane przez nas tekstylia powstały bez użycia toksycznych chemikaliów. Są całkowicie bezpieczne dla dzieci. Nie powodują żadnych podrażnień i nie alergizują. To ważne szczególnie w przypadku wyboru Miuka dla mniejszych dzieci. 

Dla najmłodszych najfajniejszy puf to wielka przytulanka — im większa, tym lepsza. Oczywiście powinien uwzględniać rozmiary użytkownika. Dla najmłodszych polecamy pufy Koko i Jajo. Jajo to większa wersja Koko — nasz bestseller. Oba mają przyjemny i wygodny kształt jaja. Małe koko łatwo przenieść (waży tylko 3,5 kg). Formowanie pufa też nie sprawi dziecku żadnych trudności.

Puf dla dziecka musi być nie tylko miły w dotyku, ale mocny i odporny na zabrudzenia. Taki jest na pewno jest nasz Gloss i Mild. Pamiętaj, wszystkie nasze tkaniny możesz prać w pralce. Wylany soczek, czy wgnieciona czekolada to dla nich nie problem. Jeśli plama nie jest duża, możesz ją wyczyścić gąbką z delikatnym detergentem. 

Najmłodszym użytkownikom Miuków polecamy łagodne, kojące kolory. Na przykład zielenie i błękity. Takie, które wyciszają. Intensywne kolory i neony będą lepsze do samej zabawy. 

6.jpg

Fotel obrotowy dla nastolatków? Nie koniecznie 

W młodym człowieku kryje się niespożyta energia, ale również chęć do odróżnienia się. Do wyjścia z ograniczeń. Miękki i wygodny wielki puf da nastolatkowi wiele możliwości, jednocześnie oferując podparcie dla sylwetki. 

Starszym użytkownikom proponujemy większe pufy Jajo, oraz puf Lula największe —Office. Oba świetnie się sprawdzą do nauki. Można na nich bez kłopotu się wiercić, zmieniać pozycje, siedzieć wygodnie. Żadna pozycja nie jest zła! I Office,Lula i Jajo to swoboda i pole do popisu dla kreatywności.

Nastolatek jeszcze bardziej polubi puf, gdy będzie miał wpływ na jego wygląd. Wybierzcie razem taką kolorystykę, która jest dla młodego buntownika, czy buntowniczki, najbardziej inspirująca. Mamy tkaniny jednokolorowe, neonowe, wzorzyste, które dopasują się do stylu najwybredniejszego miłośnika puf. A wiemy, że styl to podstawa! A jeśli potrzebna Wam będzie zmiana — nic prostszego! Po prostu wymień pokrowiec.

Każdy z naszych materiałów do pokrowców nadaje się do prania w pralce. Często używane pufy zalecamy prać co najmniej 2 razy w roku. Wtedy łatwiej będzie zachować ich dobry wygląd i antyalergiczne właściwości. 

Bardzo przepracowany i wygnieciony puf uzupełnisz nowym granulatem. Co jakiś czas warto sprawdzić, czy puf pozostaje na tyle wygodny, że granulat nie wymaga uzupełnienia.

7 kopia.jpg

Nie samą nauką młodzież żyje

Organizacja przytulnej przestrzeni za pomocą puf to nasza specjalność. Umożliwiamypełną personalizację — możesz wraz z twoją pociechą wybrać nie tylko tkaniny i kolory pokryć. Możesz również zdecydować się na kolorystyczne dobranie suwaka czy dodatki. Mamy do wyboru kilka rodzajówprzytulnych poduszek i poduszek piankowych, które świetnie uzupełnią i ozdobą każdy mebel. Możecie również zdecydować się na hamak do wnętrza, jeśli konieczne jest bujanie w obłokach od czasu do czasu. 

A jak już wybierzecie pufy i poduszki, wtedy już wiadomo, co was czeka! Budowanie fortów z poduch lub co najmniej wojna na poduszki. Cieszcie się i razem korzystajcie z możliwości, jakie dają Miuki.

Dla starszych po nauce jednak drzemka ....

8.jpg