Poradnik - 3/25/2024

Jaki worek sako wybrać?

miukiblog-19.jpg

Worki sako

Worek sako to wyjątkowy rodzaj mebla. To wygodne, luźne, workowate siedzisko, które dowolnie możesz formować, ugniatając. Zależnie od potrzeby może być głębokim fotelem, leżanką, zwartym siedziskiem. Plastyczność worków sako zapewnia ich wypełnienie. W pokrowcu znajdują się kulki styropianowe - granulat, który dostosowuje się do ciała użytkownika. Worek sako, a właściwie "sacco" wprowadziła do meblarskiego panteonu w latach 60. XX wieku włoska firma Zanotta. Od tamtej pory sako święci triumfy nie tylko w designerskich wnętrzach, ale i w domowych zaciszach.

Często używa się wymiennie nazwy "worek sako" i "pufa". Jednak to, co odróżnia worek sako od pufy, to właśnie workowaty kształt. Pufa może być twarda, nieruchoma, wypełniona na sztywno. Może również zawierać schowek. Worek z natury powinien być miękki i dosyć plastyczny. Jest on wszechstronnym meblem, który równie świetnie sprawdzi się wewnątrz domu, jak i w ogrodzie. Szczególnie jeśli będzie pokryty odpowiednią tkaniną. We wnętrzu sprawdzą się miękkie tkaniny takie jak plusze i welwety. Na zewnątrz warto postawić na odporniejsze tkaniny — najlepiej hydrofobowe. Nie muszą być całkowicie wodoodporne. Na worku pokrytym miękką i przyjemną dla skóry tkaniną siedzi się wygodniej i milej. Zarówno w chłodzie, jak i w upale.

Worek sako, jaki rozmiar wybrać

Pufyworki sako występują w różnych kształtach, rozmiarach, kolorach i wzorach tkanin! Trudno wybrać, który podoba się najbardziej. W naszej manufakturze nie tylko wytwarzamy worki, ale też wspieramy naszych Klientów w ich wyborze. W pierwszej kolejności podpowiemy Ci, jak podejść do wyboru rozmiaru Twojego przyszłego worka sako. Jeśli kupujesz go dla małego dziecka — rozważ mniejszy model. Dzięki temu mały użytkownik będzie mógł samodzielnie przenosić swoje siedzisko tam, gdzie zechce.Dla starszych dzieci polecamy rozmiary sako podobne do tych dla dorosłych. Duża pufa dorasta wraz z właścicielem. Będzie przytulnym azylem i posłuży długie lata. Szukasz modelu dla dorosłych? Zanim zaczniesz przeglądać tkaniny, odpowiedź na pytanie, jaką funkcję ma pełnić puchaty worek. Czy ma zastąpić fotele w Twoim salonie? Ma służyć jako leżankado drzemki i długiej lektury? Marzysz, żeby z niego korzystać, oglądając filmyi grając na konsoli? A może chcesz mieć przytulne, alternatywne meble na balkonlub taras? Duży wybór Miuków w naszym sklepie zpewnością pozwoli Ci znaleźć idealny mebel.

Worki sako dla dorosłych

Pufa worek sako dla dorosłych jest tak naprawdę dla każdego. Serio! Jeśli nie wierzysz, przekonaj się — zapraszamy do przymierzenia się do naszych puf w siedzibie Miuków w al. Krakowskiej 110/114 w Warszawie. Na miejscu doradzimy Ci w doborze każdego parametru. A Ty zobaczysz, na której pufie najwygodniej się siedzi, półleży, czy leży!

Poniżej przedstawiamy naszą pełnowymiarową rodzinę worków sako Miuki:

Jajo— duży jajowaty worek sako, który możesz ułożyć na każdym boku. Nasz absolutny klasyk.

Lula— prostokątna wielofunkcyjna pufa worek. Przypomina wielką poduchę.

LulaLine — bliźniaczka Luli, także prostokątna, różni się detalami wykończenia.

Office— nasz największy worek do siedzenia. Świetnie sprawdzi się mebel wypoczynkowy. Będzie też doskonałym meblem do biura. A jeszcze lepszy będzie do zatopienia się w lekturze. To również wprost wymarzony fotel dla zapalonego gracza.

Cubo— pufa w kształcie kostki. Sprawdzi się jako superwygodny worek do siedzenia, arównocześnie zajmie mniej miejsca niż tradycyjny fotel

Paar— ogromna poducha do siedzenia. Spokojnie pomieści dwoje!

Outsite— nasz outdoorowy worek sako. Wodoodporny, doskonale sprawdzi się w aranżacjach na zewnątrz. Zaskoczy Cię swoją wygodą i trwałością.

Worki sako dla dzieci

Pufy worki dla mniejszych dzieci różnią się właściwie tylko rozmiarem. Wiemy, że bezpieczeństwo jest dla Ciebie ważne. Dlatego dołożyliśmy starań, żeby nasze worki były łatwe w czyszczeniu i nie alergizowały. Mają też odpowiednią wielkość i wagę. Są wykonane tak, żeby nie ślizgały się po podłodze. Wszystkie te cechy dotyczą i tych worków przeznaczonych dla dzieci i tych dla dorosłych. Poniżej nasze propozycje puf worków dla najmłodszych użytkowników:

Koko— mniejszy odpowiednik Jaja dla dorosłych.

Lulu — mniejsza Lula, czyli kwadratowa poducha dosiedzenia.

Wszystkie pufy fotele dla dzieci dostępne są w trzech rodzajach tkanin i w wielu kolorach do wyboru.

Jak wypełnić worek sako?

Do wypełnienia każdego naszego worka sako używamy lekkiego granulatu styropianowego EPS. Są to małe kulki niezwykle lekki i plastyczne, a jednocześnie zachowujące zwartą bryłę. Nie pylą, nie kruszą się i zachowują kształt. Granulat styropianowy nie alergizuje. Jest na tyle sztywny, że w fotelu worku sako zapewnia odpowiednie, zdrowe i wygodne wsparcie dla mięśni i kręgosłupa. Kiedy pod wpływem długiego i intensywnego użytkowania pufa worka traci swoje właściwości wystarczy go uzupełnić dosypując.