Lifestyle - 6/5/2024

Puf czy pufa? Zastanawiasz się, co jest poprawne? Odpowiedź jest jedna!

póf.jpg

Puf czy pufa? Zastanawiasz się, co jest poprawne? Odpowiedź jest jedna!

Rozwiewamy pufową wątpliwość raz na zawsze. W Słowniku Języka Polskiego istnieje tylko jedna poprawna forma nazwy naszego ulubionego mebla. To puf. W rodzaju męskim. Pufa tylko w dopełniaczu! Sami mówimy czasem i "puf", i "pufa". W końcu zajmujemy się pufami nie od dzisiaj, więc dostrzegamy ich różne cechy. Także takie, że niektóre wyglądają bardziej jak "puf", a inne to zdecydowanie jednak "pufa". Wzięliśmy jednak na poważnie ostatnie zmiany w ortografii wprowadzone przez Radę Języka Polskiego i też chcemy być słownikowi i poprawni! Uwierzycie ;) ? Wiemy, że niektórzy z Was mogą poczuć się nieco rozczarowani. Pocieszymy Was jednak. Niezależnie od poprawnej nazwy, nasze pufy pozostają bardzo, ale to bardzo wygodne!

Pufowy problem językowy

Słowo "puf" ma swoją długą historią. Pochodzi od francuskiego pouf oznaczającego niski, miękki, pokryty materiałem taboret. Tego rodzaju meble zyskały na popularności w Europie w XVI wieku, a przybyły do nas ze wschodu. Pufów używano w Chinach i w świecie arabskim. Korzystały z nich również ludy pustyni Afryki Północnej. Trudno powiedzieć, kto wymyślił go pierwszy.

Językowe pochodzenie pufa z całą pewnością stanowi najważniejszy argument za jego poprawną formą w rodzaju męskim. Dla nas najważniejszym argumentem za pufem jest oczywiście jego wygoda! Nasze pufy odbiegają formą od tego, co kiedyś uważano za pufy. Bliżej jest im do bardziej współczesnych worków sako, które stały się modne dopiero w latach 60. XX wieku. Wśród naszych puf można jednak znaleźć nie tylko miękkie wygodne worki, siedziska, ale również poduchy

Wiemy, że to nie nazwa jest ważna. Ważne jest doświadczenie. Dlatego Miuki to przede wszystkim lekkie, miękkie wypełnienie i przyjemne w dotyku piękne tkaniny. Worek sako dostosowuje się do kształtu ciała, podpiera je i pozwala odpocząć mięśniom. Jest wprost idealny do prawdziwego relaksu i rozluźnienia po ciężkim dniu. Uwielbiają go także dzieci. Jak również nasi futrzaści przyjaciele.

Jak wybrać puf (nie pufa czy pufę)?

To oczywiście nie jest decyzja puf czy pufa! Wybierz dla siebie puf, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Nieważne jak się nazywa i jak się poprawnie pisze jego nazwę. Niech Ci po prostu będzie miło i wygodnie. Niech puf cieszy nie tylko oko!

Nasze pufy worki sako są dostępne w wielu kształtach, rozmiarach, kolorach i wzorach. Wybór nie jest łatwy, ale chętnie Ci pomożemy! Najpierw wybierz odpowiedni rozmiar i kształt. Może to być jajo, może to być wielki sześcian albo poducha. A nawet szezlong z podparciem idealny dla tarasowych leniuchów! Dla dzieci polecamy mniejsze modele, które mogą łatwo przenosić. Młodzieży i starszym dzieciom polecamy większe, podobne do tych dla dorosłych, które będą służyć przez lata. Jeśli szukasz modelu dla dorosłych, zastanów się, do czego będzie używany. Czy ma zastąpić fotele w salonie, służyć do drzemek, czy być alternatywnym meblem na balkon lub taras? A może potrzebujesz fotela do czytania, grania lub pracy na laptopie? Mamy i taką propozycję: Office! Poznaj nasze pufy, wybierz najładniejsze materiały i swoje ulubione kolory. A jeśli będziesz mieć kłopoty z decyzją — chętnie Ci doradzimy!